Jak zachować zdrowe włosy po zabiegu keratynowym?

Zabiegi keratynowe są świetnym sposobem na dodanie grubości przerzedzonym włosom. Ale należy pamiętać, że zabiegi keratynowe często zawierają formaldehyd, znany czynnik rakotwórczy. Te chemikalia mogą również uszkodzić włosy i skrócić czas suszenia. Dodatkowo, mogą one trwać nawet cztery miesiące. Oto kilka wskazówek, jak zachować zdrowe włosy po zabiegu keratynowym. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji!

Formaldehyd jest rakotwórczy w zabiegach keratynowych

Składnik formaldehydu znajduje się w zabiegach keratynowych na włosy. Ten bezbarwny, silnie pachnący gaz jest powszechnie stosowany w materiałach budowlanych, produktach gospodarstwa domowego i wodzie. Substancja ta jest znanym czynnikiem rakotwórczym i może powodować raka. Może również powodować różne inne negatywne skutki dla zdrowia. Zabiegi keratynowe zawierają formaldehyd, ale nie wszystkie zabiegi keratynowe go zawierają.

Niektóre zabiegi keratynowe na włosy zawierają formaldehyd, który jest substancją rakotwórczą. Wdychanie i wchłanianie przez skórę z zabiegów keratynowych zwiększa ryzyko rozwoju raka u danej osoby. Badanie z 2011 roku wykazało, że cztery różne marki zabiegów keratynowych zawierały wyższe ilości formaldehydu niż te reklamowane. Chemikalia stosowane w zabiegach keratynowych są zwykle spotykane w środowisku salonu, gdzie wiele innych osób może otrzymywać zabiegi w tym samym czasie.

The Environmental Working Group (EWG) opublikowała cheat sheet produktów kosmetycznych, które zawierają formaldehyd. Niektóre marki używają składników, które nie będą uwalniać formaldehydu, takich jak glikol etylenowy. Inne marki, takie jak Cezanne Perfect Finish Keratin Smoothing Treatment, wykorzystują składnik znany jako serycyna, białko jedwabnika. Możesz również wypróbować domową wersję tych produktów.

Konsumentów zachęca się do zażądania kart charakterystyki przed poddaniem się jakiemukolwiek zabiegowi prostowania włosów. Oprócz nich, keratynowe produkty do prostowania włosów często zawierają formaldehyd, który jest znany jako czynnik rakotwórczy. Skargi konsumentów są ważnym narzędziem zarówno dla organów regulacyjnych, jak i dla konsumentów. Należy unikać substancji chemicznych stosowanych w zabiegach keratynowych, jeśli jesteś w ciąży.

Innym składnikiem, który nie jest bezpieczny dla Ciebie do stosowania w zabiegach keratynowych włosów jest glikol metylenowy. Ten składnik może podrażniać Twoją skórę i może powodować podrażnienia. Ponadto formaldehyd może powodować problemy z oddychaniem, podrażnienie oczu i blizny na rogówce. W skrajnych przypadkach może nawet spowodować ślepotę. Ponadto, formaldehyd może powodować alergiczne kontaktowe zapalenie skóry i pokrzywki.

W wyniku tych zagrożeń, należy unikać zabiegów keratyny formaldehydu. Możesz badać różne marki i ich składniki, aby uniknąć narażenia na formaldehyd. Jeśli nie jesteś pewna, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni, zapytaj profesjonalnego stylistę włosów lub specjalistę od keratyny. Będą oni w stanie doradzić Ci, jak wybrać odpowiedni zabieg dla Twojego typu włosów. Jeśli nie jesteś pewna swoich preferencji, nie pozwól, aby strach powstrzymał Cię przed posiadaniem gładkich i pięknych włosów.

Może spowodować uszkodzenie włosów

Zanim zarezerwujesz wizytę w salonie na zabieg keratynowy, ważne jest, aby wziąć pod uwagę stan Twoich włosów. Zabieg ten może uszkodzić włosy, jeśli zostanie przegrzany, dlatego powinnaś być bardzo ostrożna i wybrać salon z doświadczeniem. Upewnij się, że stylista wie, czy masz włosy farbowane lub poddawane innym zabiegom. Wreszcie, staraj się unikać pływania przez co najmniej 72 godziny po zabiegu.

Możesz być również uczulona na chemikalia stosowane w zabiegach keratynowych. Niektóre zawierają formaldehyd, bezbarwny, silnie pachnący gaz. W Stanach Zjednoczonych, Agencja Ochrony Środowiska sklasyfikowała go jako czynnik rakotwórczy, więc chcesz trzymać się z dala od produktów, które go zawierają. Jednak niektóre renomowane salony używają formaldehydu w niskim stężeniu, ale zawsze należy poprosić salon o informacje na temat jego składników.

Na szczęście zabieg keratynowy jest bezpieczny dla większości rodzajów włosów, w tym włosów o strukturze afro, które są zwykle uszkodzone przez zabiegi chemiczne. Poza tym, że włosy wydają się prostsze, zabiegi keratynowe mogą powodować również inne niepożądane skutki. Przed poddaniem się temu zabiegowi warto zasięgnąć porady dermatologa. W ten sposób można zapobiec uszkodzeniu włosów i uniknąć cierpienia z powodu skutków ubocznych związanych z zabiegiem keratynowym.

Choć zabieg keratynowy jest uważany za bezpieczną procedurę dla większości ludzi, niektórzy klienci zgłaszali, że może on prowadzić do podrażnienia skóry i reakcji alergicznych. W zależności od rodzaju włosów i stylisty, zabieg może trwać od 30 minut do godziny. Po zabiegu nie należy myć włosów przez trzy dni i unikać stosowania słonej wody lub szamponów na bazie siarczanów. Ważne jest również, aby unikać produktów zawierających formaldehyd, gaz powszechnie stosowany w kleju.

Zabieg keratynowy nie tylko pozostawi Twoje włosy jedwabiste i gładkie, ale również zapobiegnie ich łamaniu. Ponieważ keratyna nie ulega łatwo rozkładowi, odrastanie włosów po zabiegu keratynowym trwa dłużej. Możesz również spodziewać się mniejszej ilości uszkodzeń po zabiegu keratynowym, jeśli będziesz odpowiednio dbać o swoje włosy. Jeśli jednak nie będziesz przestrzegać tych instrukcji, Twoje włosy będą bardziej kruche i podatne na uszkodzenia.

Może skrócić czas suszenia

Dla włosów puszących się lub kręconych, zabieg keratynowy może skrócić czas suszenia do kilku minut. Zabieg ten pozwala również uzyskać wygląd godny salonu fryzjerskiego. Należy jednak pamiętać, że zabiegi keratynowe nie są odpowiednie dla wszystkich rodzajów włosów. Jeśli Twoje włosy są średnio proste i cienkie, zabieg keratynowy może nie być najlepszym rozwiązaniem.

Przy stosowaniu zabiegu keratynowego, najlepiej jest używać produktów przeznaczonych do włosów poddanych zabiegowi keratynowemu. Będziesz potrzebować szamponów i odżywek bez siarczanów, które zostały opracowane tak, aby chronić włosy przed zabiegami keratynowymi. Aby przedłużyć efekt zabiegu keratynowego, powinnaś raz lub dwa razy w tygodniu stosować odżywkę bez siarczanów. Maseczka głęboko odżywiająca pomoże Twoim włosom zachować kondycję i łatwość układania. Może ona ograniczyć łamanie się i rozdwajanie końcówek, dlatego najlepiej jest stosować szampon i odżywkę bez siarczanów. Inną naturalną opcją jest Pureology.

Po zabiegu możesz myć i układać włosy jak zwykle. Po trzech dniach można stosować miękkie opaski do włosów. Nie należy wiązać włosów przez dłuższy czas, ponieważ może to uszkodzić zabieg. Należy również unikać spania na bawełnianych poduszkach, aby zmniejszyć tarcie, które może powodować puszenie się włosów i skrócić czas suszenia. Zabieg keratynowy może trwać do sześciu miesięcy, gdy jest prawidłowo stosowany przez profesjonalistę.

B24 Keratin to kolejny zabieg, który wygładza włosy. Prostuje puszące się włosy i skraca czas suszenia nawet o 60%. Trwa około 90 minut w zależności od rodzaju włosów i czasu ich uszkodzenia. Przed zabiegiem należy umyć włosy szamponem i odżywką, aby usunąć pozostałości produktu. Jeśli planujesz poddać się zabiegowi keratynowemu, upewnij się, że najpierw je umyjesz, aby można je było równomiernie nałożyć.

Może trwać do czterech miesięcy

Jeśli szukasz fryzury, która jest zgrabna i gładka, wypróbuj zabieg keratynowy. Zabieg ten sprawi, że Twoje włosy będą gładkie i podatne na układanie, a także uszczelni kolor i doda im wiele blasku. Jeśli masz niesforne włosy lub chcesz skrócić czas stylizacji o połowę, ten zabieg może być dla Ciebie odpowiedni. Ale upewnij się, że używasz odpowiednich produktów, aby utrzymać wyniki.

Zależnie od rodzaju zabiegu keratynowego, który otrzymujesz, może on trwać tak długo, jak cztery miesiące. Jednak niektóre zabiegi mogą trwać tylko około miesiąca, więc upewnij się, że planujesz z wyprzedzeniem i wybierasz szampony, które nie zawierają siarczanów. Po przeprowadzeniu zabiegu, aby utrzymać rezultaty, należy co sześć tygodni poddać się zabiegowi trymowania. Jeśli jednak zależy Ci na wyglądzie Twoich włosów, możesz powtarzać zabieg raz lub dwa razy w roku.

Kuracja keratynowa może być z czasem szkodliwa dla Twoich włosów, ponieważ wymaga wysokiej temperatury, aby zablokować substancję w miejscu. Nie jest odpowiedni dla włosów zniszczonych lub cienkich. Aby zminimalizować ryzyko, możesz zdecydować się na zabieg keratynowy bez formaldehydu. Zabiegi z użyciem kwasu glioksylowego są również skuteczne w dodawaniu włosom blasku i zwalczaniu puszenia się. W przeciwieństwie do keratyny, kwas glioksylowy jest bezpieczny dla włosów.

Kuracja keratynowa jest łatwa do zastosowania i może wyeliminować potrzebę suszenia włosów. Co więcej, może znacznie skrócić czas suszenia nawet o 60 procent, a Ty już nigdy nie będziesz musiała się martwić o puszenie się włosów. W przeciwieństwie do tradycyjnej metody prostowania chemicznego, zabiegi keratynowe są bardzo wygodne i mogą trwać do trzech lub sześciu miesięcy. Wyniki mogą trwać od trzech do sześciu miesięcy.

Najnowsze zabiegi keratynowe na włosy są wolne od formaldehydu. Zawierają one minimalne ilości formaldehydu. Podczas gdy tradycyjne zabiegi keratynowe są nadal dostępne, nowe badania rynku wskazują, że większość konsumentów szuka bezpieczniejszych opcji dla ich stylu włosów. Te bezpieczne zabiegi zrewolucjonizują pielęgnację włosów, chroniąc jednocześnie integralność każdego pasma. Jeśli zastanawiasz się nad zabiegiem keratynowym, weź pod uwagę te wskazówki.

Dodaj komentarz