Czy chodzenie zwiększa tętno?

Prawdopodobnie słyszałeś, że chodzenie zwiększa tętno, ale czy wiesz, czy to zwiększa twoje wysiłki w odchudzaniu? I czy chodzenie jest bardziej skuteczne w spalaniu kalorii niż jogging? Chodzenie również spala kalorie, ale nie tak wiele jak jogging. Więc, czy chodzenie zmniejsza tłuszcz z brzucha? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Poniżej wymieniono kilka powodów, dla których chodzenie nie jest tak skuteczne jak jogging. Ale najpierw spójrzmy na niektóre korzyści z chodzenia.

Czy chodzenie pomaga schudnąć?

Możesz zadać sobie pytanie, Czy chodzenie pomaga schudnąć? Jeśli tak, to nie jesteś sam! Chodzenie jest dobrym ćwiczeniem kardio, a także zostało uznane za korzystne dla kontrolowania ciśnienia krwi i zarządzania wagą. Jednak, aby zobaczyć prawdziwe wyniki, trzeba popchnąć się do chodzenia w szybszym tempie niż zwykle. Aby zacząć, zacznij powoli i stopniowo zwiększaj tempo. Chodzenie jest jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie sprawności fizycznej i utratę wagi, a także pomoże Ci zrzucić zbędne kilogramy.

Jeśli zastanawiasz się, czy chodzenie pomaga schudnąć, rozważ to: 30-minutowy spacer każdego dnia pozwoli spalić około 250 kalorii. Dzięki temu podkręcisz swój metabolizm i poprawisz stan zdrowia. Możesz również robić przerwy od chodzenia w dni, w których jesteś zmęczony lub w inny sposób nie możesz tego zrobić. Zamiast liczyć kroki, spróbuj użyć krokomierza do monitorowania swoich kroków. Celem jest, aby mieć co najmniej 10 000 kroków dziennie o umiarkowanej intensywności. American Heart Association zaleca 150 minut umiarkowanej aktywności aerobowej tygodniowo, ale to nie musi oznaczać, że schudniesz.

Czy to zwiększa tętno?

Możesz zadać sobie pytanie: Czy chodzenie zwiększa tętno? Odpowiedź zależy od tego, po co chodzisz. Jeśli po prostu chodzisz dla zdrowia, niższe tętno nie powinno mieć znaczenia. Dla sprawności sercowo-naczyniowej powinieneś spróbować bardziej uciążliwych ćwiczeń. Niezależnie od tętna, chodzenie ma wiele korzyści. Pamiętaj jednak, aby rozciągnąć się po nim, aby uzyskać maksymalne korzyści. W tym artykule przyjrzymy się niektórym najczęstszym korzyściom płynącym z chodzenia.

Zwiększenie tętna w wyniku chodzenia zależy od tętna spoczynkowego, prędkości i nachylenia. Powolny spacer po płaskiej ziemi nie zwiększy znacznie tętna, podczas gdy szybki spacer po pochyłości będzie. Ale jeśli ćwiczysz ciężko, to znacznie zwiększy twoje tętno. Tak więc, jeśli chcesz podnieść swoje tętno dla aktywności fizycznej, upewnij się, że chodzisz po wzgórzu.

Czy spala więcej kalorii niż jogging?

Możesz spalić więcej kalorii chodząc niż jogging, jeśli ćwiczysz z tą samą prędkością. W rzeczywistości, w badaniu opublikowanym w J Sports Med Phys Fitness stwierdzono, że chodzenie z tą samą prędkością spala mniej więcej tyle samo kalorii, co bieganie w tym samym tempie. Autorzy badania wykorzystali zdrowe kobiety jako ochotników i ustalili, że prędkość chodzenia była równoważna z prędkością joggingu.

Odpowiedź jest nieco bardziej skomplikowana niż to. To, czy chodzenie spala więcej kalorii niż jogging, zależy od twojej wagi, metabolizmu, tempa i nachylenia. Na przykład kobieta, która waży 188 funtów, spali 107 kalorii w porównaniu do tej samej wagi, jeśli będzie chodzić przez jedną milę. Oznacza to, że jogging spala około 2,3 razy więcej kalorii niż chodzenie.

Czy chodzenie zmniejsza tłuszcz z brzucha?

Pytanie: Czy chodzenie redukuje tłuszcz z brzucha? To zależy. Chodzenie rzeczywiście powoduje spalanie kalorii i utratę wagi. Chodzenie z intensywnością pomaga spalić tłuszcz, ale powolne chodzenie nie pomoże Ci pokonać tłuszczu z brzucha. Musisz chodzić szybko i intensywnie, aby zobaczyć wyniki. Jeśli chcesz zmniejszyć swój obwód w talii, spaceruj przez co najmniej 30 minut każdego dnia. Możesz również kupić nowe buty i nosić urządzenie śledzące. Jeśli nie lubisz chodzić sama, rozważ zabranie ze sobą przyjaciela.

Badania wykazały, że chodzenie pomaga zmniejszyć tkankę tłuszczową i obwód talii u kobiet z otyłością. Chodzenie spala tłuszcz pod skórą i w jamie brzusznej. Chodzenie może pomóc Ci zmniejszyć te złogi tłuszczu w bezpieczny sposób. Chodzenie jest również korzystne, ponieważ pomaga tonować całe ciało, w tym brzuch. Tłuszcz z brzucha został powiązany z cukrzycą, chorobami serca i sztywnymi mięśniami. Tak więc, chodzenie nie tylko spala tłuszcz z brzucha, ale także pomaga pozbyć się upartego tłuszczu z brzucha.

Dodaj komentarz