Jak szybko schudnąć?

Jeśli zastanawiasz się, jak szybko schudnąć, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć. Po pierwsze, musisz współpracować z lekarzem. Tylko lekarz może zapewnić, że jesteś zdrowy i coraz właściwe odżywianie trzeba. Plan diety nigdy nie powinien obejmować ekstremalnych ćwiczeń, ponieważ tylko uszkodzisz swoje ciało. Jeśli chcesz schudnąć szybko, należy unikać crash diets i fad diets. Zamiast tego skup się na jedzeniu całych pokarmów, tworzeniu deficytu kalorycznego i unikaniu ekstremalnych ćwiczeń.

Unikaj fad diet

Większość ludzi szuka szybkiego rozwiązania ich problemu z wagą, ale fad dieta może być szkodliwa dla twojego długoterminowego zdrowia. Diety typu fad wymagają znacznego ograniczenia ilości spożywanych kalorii, a waga, którą tracisz, to prawdopodobnie waga wody lub chudych mięśni, a nie tłuszczu. Diety te ograniczają również wybór żywności i zachęcają do jedzenia tych samych rzeczy w kółko. To może prowadzić do cyklu przyrostu masy ciała i porażki.

Najlepszy plan diety jest zrównoważony, który koncentruje się na całych pokarmach i zdrowej diecie. Unikaj fad diets, jeśli chcesz bezpiecznie osiągnąć swój cel utraty wagi. Większość z nich wzywa cię do wyeliminowania całych grup żywności lub ograniczenia niektórych składników odżywczych. Ponadto, diety te mogą ograniczyć spożycie niezbędnych składników odżywczych, a nawet zwiększyć ryzyko zachorowania. Ponadto, te plany diety mogą również ograniczyć spożycie tłuszczu całkowitego lub nasyconego, co może powodować problemy w dół drogi.

Innym wielkim błędem, aby uniknąć z fad diety jest ograniczenie spożycia konkretnych produktów spożywczych. Wycinanie pewnych grup żywności może być szkodliwe dla zdrowia. Na przykład, wycinanie węglowodanów doprowadzi do poważnych niedoborów żywieniowych. Węglowodany są głównym źródłem energii, a wycięcie ich z diety negatywnie wpłynie na Twój metabolizm i sprawi, że poczujesz się zmęczony. Niektóre tłuszcze są korzystne dla Twojego organizmu i są wręcz niezbędne dla zdrowego ciała.

Zróżnicowana dieta, odpowiednia wielkość porcji i regularne ćwiczenia doprowadzą do zdrowej utraty wagi. Unikaj diet typu fad, które twierdzą, że możesz szybko schudnąć, wycinając jedną grupę żywności lub zmniejszając ogólne spożycie kalorii. Najlepszym sposobem na szybką utratę wagi jest spożywanie zdrowej diety, która obejmuje wszystkie rodzaje żywności. Zróżnicowana dieta pomoże Ci stracić wagę bezpiecznie i bez zbytniego wysiłku.

Choć wiele diet typu fad zawiera zdrowe elementy, prawda jest taka, że wiele z tych planów jest szkodliwych dla Twojego zdrowia. Wiele z nich promuje niewłaściwy sposób na schudnięcie i nie bierze pod uwagę fizjologii otyłości. Nie ma magicznej pigułki lub proszku, który w magiczny sposób uczyni cię szczupłym. Zanim zdecydujesz się na stosowanie diety typu fad, zadaj sobie pytanie: „Czy mogę żyć w ten sposób na zawsze?”

Jedzenie całych pokarmów

Jedzenie dużej ilości naturalnych całych pokarmów może pomóc ci schudnąć. Nie jest łatwo zrezygnować z przetworzonej żywności, ale musisz dokonać pewnych zmian. Przetworzona żywność ma zbyt dużo cukru i jest łatwo trawiona, co powoduje haj i krach. Z drugiej strony, jedzenie dużo naturalnych pokarmów będzie trzymać cię pełne dłużej. Poniżej wymieniono kilka wskazówek, które pomogą Ci schudnąć. Mam nadzieję, że pomogą Ci zrzucić kilka kilogramów.

Przy wyborze tego, co jeść, należy dokonać stopniowego przejścia. Nawyki nie tworzą się z dnia na dzień, a Ty musisz dać sobie czas na dostosowanie się do nowego sposobu jedzenia. Wprowadzając małe zmiany, będziesz łaknąć całych pokarmów, zanim się zorientujesz! Możesz nawet zacząć od wprowadzenia kilku z tych pokarmów do swojej diety, zaczynając od małych ilości, a następnie stopniowo je zwiększając. W ten sposób nie stracisz zbyt wiele wagi na raz!

Jedzenie całych pokarmów zmniejsza spożycie niezdrowych tłuszczów. Są one często dodawane do fast foodów i ultra przetworzonej żywności. Z kolei całe pokarmy dają Twojemu organizmowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze, których potrzebuje, aby pozostać zdrowym. Pomagają kontrolować apetyt i poprawiają ogólny stan zdrowia. Cała żywność jest bogata w błonnik, niezbędne kwasy tłuszczowe i wapń. Te produkty pomagają również czuć się bardziej energicznie i zdrowo. Oprócz tego, że są pyszne, spożywanie diety bogatej w całe pokarmy pomoże Ci szybciej schudnąć.

Wybierając posiłki, pamiętaj o uwzględnieniu całych ziaren. Bogate w błonnik pełne ziarna zostały powiązane ze zmniejszeniem trzewnej tkanki tłuszczowej u dorosłych. W innym badaniu w Georgia Prevention Institute zmierzono tłuszcz brzuszny u 460 nastolatków i stwierdzono, że pełne ziarna chroniły przed gromadzeniem się trzewnej tkanki tłuszczowej. Jedzenie produktów pełnoziarnistych może pomóc w zapobieganiu temu, ponieważ są one wykonane z całych ziaren i zawierają mniej cukru. Aby dodać do korzyści płynących z całych ziaren, włączaj świeże owoce i warzywa do prawie każdego posiłku.

Stwórz deficyt kaloryczny

Aby szybko schudnąć, stwórz deficyt kaloryczny poprzez zmniejszenie dziennego spożycia żywności lub zwiększenie aktywności fizycznej. Na przykład, jeśli wyciąć tylko dwieście kalorii dziennie, twoje dzienne spożycie kalorii spadnie do 500 kalorii. Nie musisz przestrzegać tej zasady do listu, ale staraj się pozostać w jej obrębie. Jest to ważne, aby Twój postęp w odchudzaniu był ciągły. I pamiętaj, że twoje ciało potrzebuje określonej ilości kalorii, aby wykonywać wszystkie swoje podstawowe funkcje.

Metoda deficytu kalorii jest również skuteczna, jeśli chodzi o pomoc w szybkiej utracie wagi. Sztuką jest ustalenie osiągalnych celów, takich jak utrata 20 funtów lub pięciu centymetrów w ciągu tygodnia. Następnie zdecyduj, ile trzeba wyciąć i narysuj wykres diety. Zmniejszając ilość spożywanych kalorii, schudniesz w ciągu kilku tygodni. Następnie powinieneś stopniowo zwiększać aktywność fizyczną i wyeliminować przetworzoną żywność.

Dla niektórych osób deficyt kaloryczny może nie być dla nich odpowiedni, ponieważ ich podstawowa przemiana materii jest inna. Ta metoda może działać dla niektórych osób, ale nie dla innych. Aby stworzyć deficyt kaloryczny, powinieneś dokładnie monitorować swoją dietę i poziom aktywności w ciągu dnia. Możesz to zrobić za pomocą inteligentnego zegarka lub wearable fitness tracker. Aby stworzyć deficyt kaloryczny, powinieneś zacząć od odjęcia około 300 do 500 kalorii od dziennego spożycia kalorii.

Należy jednak pamiętać, że deficyt kaloryczny może prowadzić do nieprzyjemnych skutków ubocznych, więc pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem i dietetykiem. Ci specjaliści mogą dostosować deficyt kalorii w oparciu o Twój styl życia i rodzaj aktywności fizycznej, którą masz. Mogą również zapewnić wskazówki i wsparcie, jeśli nie jesteś pewien swojego zapotrzebowania na kalorie. W ten sposób będziesz w stanie bezpiecznie schudnąć bez ryzyka wystąpienia jakichkolwiek negatywnych skutków.

Inną metodą tworzenia deficytu kalorii jest ręczne śledzenie. Chociaż śledzenie spożycia żywności może być na początku stresujące, z czasem staje się łatwiejsze. A jeśli jesteś w tym ekspertem, powinieneś być w stanie podążać za planem diety, który działa bez popadania w szaleństwo. I pamiętaj, że ta metoda promuje również zdrowe nawyki żywieniowe. Będziesz szczęśliwy, że w końcu znalazłeś program odchudzania, który Ci odpowiada.

Dodaj komentarz